531, W013-P903-0
Brand
ISUZU
Vintage
Models
D-MAX, MU-X
MODE OF APPLICATION
TYPE OF PAINT
SELECT YOUR VARIANT
COAT
INFORMATION
Shake well, mix and make a Test cardboard.
1.2 mm - 1.3mm
2 - 2.5 bar
2 passages: 15-22μm
1 Thin layer
1-2 Full layers
(+ 1 placement veil recommended for effect shades)
Time between
coats
10-15 min / 20°C
Drying time
10 - 15 min / 20°C